Tamer Dövücü

NLP Trainer& Master Practitioner

Tamer Dövücü

1967 yılında doğan Tamer Dövücü, A.Ü. Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında hayat, felsefe ve toplum üzerine okumaya başladı. Mezuniyet sonrası bankacılığı meslek olarak seçti ve 1993 yılında müdür unvanını aldı. Çogu Genel Müdürlükte geçen 7 yıl boyunca ekonomik sistem ve işletme konularında bilgi sahibi oldu. Krediler ve Kurumsal Pazarlama bölümlerinde 3 yıl yönetici olarak çalisan Dövücü, bu yıllarda aynı zamanda yüksek lisans çalismasini bitirdi ve ekonomi dalında doktora çalismalarina başladı. Kişisel gelişim ve psikoloji, özellikle de yönetimde insan ilişkileri dikkatini çekiyordu.

1997 başinda bankacılıktan ayrılıp, Londra'da bazı büyük Türk firmalarının temsilciliğini üstlenerek uluslararası iş dünyası üzerinde gözlem yapma fırsatı buldu.

Daha sonra İngiltere ve ABD'de NLP ve yönetimle ilgili practitioner, master practitioner ve trainers training eğitimlerine katılan Tamer Dövücü, "Türkiye'den NLP ve Sibernetik Uygulamaları I" kitabında deneyimlerini okuyucuları ile paylaştı. Bireysel (kişisel gelişim) NLP uygulamalarında bugüne kadar çok sayıda seansın üzerinde NLP deneyimine sahiptir. Bu konuda psikiyatrist ve psikologlardan oluşan bir guruba liderlik yapmaktadır.

Dünyada konusunda en prestijli enstitü olan Milton H.Ericson enstitüsünün Türkiye'deki tek temsilciliğini kurma çalismalari devam etmektedir.

NLP'nin kurucusu Richard Bandler'ın Society of NLP organizasyonuna üye olup, ortak çalismaktadir.

Türkiye'de ilk modelleme uygulamalarını yapmıştır. NLP ile ingilizce ve NLP ile tasavvufun modellenmesi konusundaki çalismalari belli bir aşama kaydetmiştir. Yurt içinde ilk NLP practitioner ve NLP master practitioner kurslarını açarak uzman yetiştirmeye başlamıştır. Bu konuda her biri 150 şer saatlik 10 adet seminer gerçekleştirmiştir. NLP ve Kişisel Gelişim Dergisi'nde yayın yönetmeni olup, Beyaz Yayınlarının ayrıca yayın yönetmeni olarak pek çok NLP kitabının editörlüğünü yapmıştır.